Categories Menu

Opublikowano 24.7.2015 w Eventy | Brak komentarzy

T-Mobile Nowe Horyzonty. Filmy o perfumach, perfumy w filmach i nie tylko…

T-Mobile Nowe Horyzonty. Filmy o perfumach, perfumy w filmach i nie tylko…

Zbliża się jeden z moich ukochanych festiwali filmowych na który, jak co roku wybiorę się z prawdziwą przyjemnością. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Wrocław w terminie od 23 lipca – 2 sierpnia czekają Cię fantastyczne, wieczorne projekcje na rynku pod gołym niebem oraz prawdziwa uczta kinomana w postaci ambitnych seansów w Kinie Nowe Horyzonty. Wydarzenie sprawiło, że zaczęłam intensywnie myśleć o wątku perfumeryjnym często przeplatającym się na dużym ekranie. W dzisiejszym poście czeka Cię iście swobodna kombinacja wszystkich skojarzeń z perfumami i kinem. Czekam również na Wasze propozycje!

T-Mobile Nowe Horyzonty

T-Mobile Nowe Horyzonty (źródło: https://bit.ly/1HNEuUF, z dnia 24.07.2015)

O perfumach

Pachnidło to fenomenalna adaptacja słynnej powieści Patricka Süskinda, obrazująca jak geniusz i szaleństwo podążają wspólnymi ścieżkami w celu kreacji dzieła doskonałego. Główny bohater obdarzony przez naturę imponującym węchem postrzega świat za pomocą niezwykle wrażliwego zmysłu powonienia, które wkrótce doprowadza go do obsesji. Kierując się pierwotnym instynktem, nie cofa się przed niczym aby stworzyć swoje sensualne magnum opus. Pasjonujące zwroty akcji, wyśmienity i wierny obraz tworzenia sztuki perfumeryjnej oraz emocjonujące momenty podczas których z pewnością na długo wstrzymasz oddech.

Z humorem

Gdy Scarlett O’Hara, bohaterka powieści Margaret Mitchell Przeminęło z wiatrem z rozkoszną słodyczą wypowiada swoje słynne słowa ”Nie chcę o tym teraz myśleć. Pomyślę o tym jutro”, która z nas nie identyfikuje się z ich znaczeniem? Książka oczywiście doczekała się kultowej ekranizacji w której pomysłowa i jak zawsze niezdecydowana Scarlett z kokieteryjną dziecinnością uwodzi widza nietuzinkowymi inicjatywami oraz pełnymi przekory, zabawnymi wypowiedziami. Chyba nikt inny wcześniej nie wymyślił tak kreatywnego użycia wody kolońskiej. Cała ona!

https://https://www.youtube.com/watch?v=KHbgttQdXv8

Ikony kina

Pobudzająca wyobraźnię Marilyn Monroe oraz elegancka Audrey Hepburn to dwie definicje kobiecego piękna. Każda z nich diametralnie różniła się wyglądem i osobowością od drugiej, a jednocześnie obie podbiły serca publiczności. Eterycznie delikatna Audrey, grająca główną bohaterkę “Śniadania u Tiffany’ego” stała się muzą Givenchy. To właśnie jej zadedykował zapach L’Interdit. Zmysłowa Marilyn emanowała sensualnością i jak twierdziła do snu ubierała się jedynie w kroplę otulających akordów Chanel No.5.

Być jak tajny agent

Legendarne przygody 007 Jej królewskiej Mości od wielu lat są kinowymi hitami, z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Począwszy od pierwszego aktora wcielającego się w role słynnego agenta, którym był Sean Connery, każda produkcja to oszałamiający sukces kasowy wraz z Oscarowym tłem muzycznym, szybkimi samochodami, pięknymi kobietami oraz innowacyjnymi gadżetami dostarczającymi widzom mocnych wrażeń.

Perfumy James Bond są przeznaczone dla osób o niezwykłej charyzmie, sile ducha, przenikliwej sztuce wypowiedzi z genialnie naturalną ripostą, posiadających niezwykłe umiejętności czytania pomiędzy wierszami. To zapachy dla intrygująco zdeterminowanych mężczyzn, szarmanckich gentelmanów z którymi żadna kobieta nie będzie się nudzić. To właśnie On imponuje ekscytującą przygodą, niespodziewanym ryzykiem, a z drugiej strony inteligencją, lojalnością, bezkresną siłą i bezpieczeństwem. Perfumy James Bond uosabiają pewność siebie, elegancję, wyrafinowany gust, wyczucie chwili i emocji, mężność i bohaterstwo.

Jak Wam się podoba trailer do nowego Bonda? Według mnie NEW SPECTRE zapowiada się fenomenalnie. Nie mogę się doczekać kiedy pojawi się w kinach.

Współczesny Gladiator

Nie mogłam się oprzeć aby nie poświęcić mu chwili uwagi. Film, który wywarł niezapomniane wrażenie na milionach kinomaniaków. Chociaż w samym filmie oczywiście brak jakiegokolwiek motywu perfumeryjnego, zastanawiam się jaki zapach mógłby nosić tytułowy bohater. Do głowy od razu przyszła mi orzeźwiająca kreacja Paco Rabanne – Invictus. Woń została dedykowana prawdziwym zwycięzcom. Invictus tworzą grejpfrut, nuty morskie i mandarynka. W sercu znajduje się liść laurowy i jaśmin, natomiast bazę stanowi drzewo gwajakowe, mech dębowy, paczula i szara ambra. Macie jakieś inne typy?

Jeśli planujesz wybrać się na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, koniecznie zajrzyj na oficjalną stronę imprezy: https://www.nowehoryzonty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Magda

Odkryj ze mną sekretne sztuczki, unikalne perfumy, kosmetyki i wszystkie duże oraz małe przyjemności, które sprawią, że Twój dzień będzie piękniejszy.

Aktualizováno:

Odpowiedz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwsza.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Web by SEMTIX.cz