Categories Menu

Opublikowano 27.2.2018 w Damskie perfumy, Męskie perfumy, Perfumy | Brak komentarzy

POZNAJ WDZIĘK PERFUM AMOUAGE

POZNAJ WDZIĘK PERFUM AMOUAGE

I ty możesz mieć w domu własny kawałek Orientu stworzony z najlepszych surowców! Unikalne i spektakularne zapachy Amouage skrywają w sobie to, co najlepsze na rynku perfum. Jaka jest ich historia?

ZAPACHY DALEKIEGO OMANU, KTÓRE STAŁY SIĘ FENOMENEM

Nikt, nawet mniej wtajemniczony, nie ma wątpliwości co do pochodzenia marki. Omańska marka Amouage, z pierwotną wizją uzyskania statusu dużego domu perfumeryjnego jedynie w najbliższym sąsiedztwie, nie tylko spełniła swoje marzenie, ustanawiając własną markę w 1983 roku za pośrednictwem samego sułtana Omanu, ale przerosła sławą swą pierwotną ideę i granice własnej ekspansji.

Perfumy Amouage

Amouage, na drodze do unikatowych perfum, przez które tworzą swą filozofią, nie zaprzestała na częściowej produkcji we francuskiej świątyni perfum – Grasse, ale wywędrowała w swej końcowej fazie produkcyjnej z powrotem do Omanu.

Dowodem na to, że marzenia się spełniają, jest dzisiejszy już ponadczasowy klasyk i zarazem pierwsze perfumy tej marki, Amouage Gold. Jego Wysokość, Sayyid Hamad Bin Hamoud Al Busaid, i wytrwałość, by ożywić wygasłą chwałę arabskich perfum, nie była jedynie zachcianką bajecznie bogatego członka rodziny królewskiej, ale prawdziwą i świadomą celu wizją, która wkrótce się zmaterializowała… z ogromnym sukcesem!

TRADYCJA, JAKOŚĆ I LUKSUS

Amouage nie broni się przed użyciem tradycyjnych składników typowych dla Bliskiego Wschodu. Wyróżnia się jednak – w najlepszym tego słowa znaczeniu – jakością i rzadkością egzotycznych składników. Można tutaj wymienić agar, srebrne kadzidło Omanu, piżmo, różę, znaną jako Omani Rock Rose, mirrę czy drogocenne przyprawy.

Najlepsze surowce

Świetna firma, w której współpracują najlepsi guru perfum, po mistrzowsku produkuje perfumeryjne perełki, wykraczające w swym pachnącym przesłaniu poza ideę doskonałych perfum Orientu. Znane są w tej dziedzinie nazwiska perfumiarzy, takich jak Alberto Morillasa, Guy Robert czy jeszcze innych, którzy przyczynili się do powstania  najpomyślniejszych perfum Amouage.

FLAKONY INSPIROWANE ORIENTEM

Flakony dla kobiet naśladują wyglądem orientalne kwadratowe tabernakulum oraz miniaturowe meczety. Amouage stawia na jednolity wygląd flakonów, jedynie ze zróżnicowaniem kolorystycznym, określającym poszczególne zapachy.

Flakony męskich perfum są wiernym odzwierciedleniem damskich. Ich kształt jest nieco bardziej wydłużony i wyższy. Nowsze, zapachy unisex z serii Opus to natomiast typowe „piersiówki”, wykonane najczęściej z matowego szkła, poprzez które prześwituje kolor perfum. Proste, metalowe zamknięcie w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na wygląd flakonu.

Amouage The Library Collection Opus VI

Można powiedzieć, że jest to zdecydowane przeciwieństwo poprzedniej serii. Ofertę perfum uzupełniają żele pod prysznic, mleczka do ciała, kremy, perfumowane mydła toaletowe, a dla skrajnych wyznawców tej marki, produkowane  są nawet szczegółowo dopracowane świece zapachowe. Gama oferowanych produktów sprawia, że marka Amouage staje się jeszcze bardziej interesująca.

JAKI JEST KULTOWY AMOUAGE GOLD?

Grzechem byłoby nie wspomnieć nieco bardziej drobiazgowo o kultowym Amouage Gold. Punktuje on pod każdym względem (zapach sam w sobie, trwałość, intensywność i oryginalność), otrzymując w recenzjach największą liczbę gwiazdek. Twórcy przedstawiają go jako bogaty, ale jednocześnie delikatny zapach, sprawdzający się na niezwykłe okazje. Nosicielki ze słabością do wszelkich cudów Orientu zaspokoi swą tajemniczą magią.

Amouage Gold

Pachnące mikstury atakują zmysły kobiet – wyznających kwiatowe aldehydy – swymi typowymi broniami Omanu. Dokładnie zbilansowane składniki kadzideł, olejków eterycznych z całego świata, mirry, esencji róży i delikatnego jaśminu, drzewa cedrowego i sandałowego sprawiają, że klient ma przed sobą unikalną wodę perfumowaną przypominającą płynną formę opowieści z Tysiąca i jednej nocy.

Amouage

Nie bez znaczenia ta drogocenna esencja została  przelana do luksusowego, kryształowego flakonu o złotej barwie. Nosicielka tego perfum ujawnia wolny, niezależny i silny charakter, będąc jednocześnie uwodzicielką, poruszającą się w świecie luksusu z własną naturą, nie ukazując w żadnej mierze próżności przepychu.

W nawiasie mówiąc, może wiesz, co łączy nazwiska Kate Moss, Pierce Brosnan i Marcia Cross?

W pierwszym z wymienionych kusi szukać wskazówki gdzieś pomiędzy nałogami, co właściwie stanowi poniekąd słuszny kierunek. Wszyscy ci sławni ludzie zostali urzeczeni urokiem niezwykłego przeżycia, jakie przynoszą perfumy Amouage.

Indywidualność i unikalna dbałość poświęcona każdym perfumom od jego produkcji, kierująca się hasłem: „Made with love“, aż do ręcznego pakowania każdej sztuki, stanowi właśnie ten element, jaki docenią nawet ci, których już mało co zaskoczy.

W stosunku do perfum Amouage powstanie intymny związek, o który będziesz dbała z niezakłamaną miłością. Przemieni się on w jeszcze silniejszą i odwzajemnioną więź między tobą – jego nosicielką a nim samym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Aneta Woźniak

Aktualizováno:

Odpowiedz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwsza.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This