Categories Menu

Opublikowano 19.8.2015 w Makijaż, Trendy w makijażu | Brak komentarzy

Marsala – kolor 2015 roku

Marsala – kolor 2015 roku

Każdego roku, biorąc pod uwagę trendy w kolorach lansowane przez światowych projektantów mody, wielu artystów od makijażu podąża za nimi wprowadzając podobną tonację w kreacji make-up’u. Na podstawie rekomendacji ekspertów z wielu krajów, od 1990 roku Instytut Kolorów Pantone ogłasza Kolor Roku. Tegorocznym, niekwestionowanym hitem stała się Marsala, granicząca pomiędzy ciepłymi odcieniami bordo a dojrzałą barwą czerwonego wina.

Kolor symbolizujący bogactwo, zaufanie i ciepło

Marsala to miłość od pierwszego wejrzenia. Ziemisty odcień w czerwonej tonacji z brązowymi refleksami, od których możemy spodziewać się naprawdę wiele. Zgadzam się z ekspertami, że wygląda bardzo elegancko i szykownie, a zarazem wygodnie. Emanuje pewnością siebie i spokojem, upragnionym przez większość z nas w dzisiejszych gorączkowych podbojach świata. Intensywnie ziemisty kolor może bezpretensjonalnie występować zupełnie niezależnie, jak i stać się uniwersalnym dodatkiem do innych aranżacji.

Marsala

Marsala (źródło: bit.ly/1JlgZFO)

Wszechstronność jest głównym czynnikiem uzasadniającym dlaczego na kolor 2015 roku została wybrana właśnie Marsala. Jej nazwa pochodzi od słynnego czerwonego wina o smaku owoców uprawianych na zachodnim krańcu Sycylii. Jest idealna dla kobiet, które potrafią docenić gustowny szyk, jak i mężczyzn lubiących ekstrawagancję. Jej funkcjonalność służy twórczym eksperymentom z nowymi kombinacjami kolorów. Doskonale łączy się z wysmakowanymi niuansami szaro-brązowymi lub po prostu szarymi.

Marsala - makijaż

Marsala – makijaż

Skrywająca ogromny potencjał, z pozoru skromna Marsala z mistrzowską wirtuozerią podkreśli twarz, jak również nada zniewalający wygląd paznokciom, ustom i włosom. Jeśli boisz się działać radykalnie, porzuć obawy ponieważ Marsala raczej nie wywoła żadnego niebezpieczeństwa wizerunkowego. Wyraziście matowe wykończenie z pewnością uwydani Twoje naturalne piękno i urok. Natomiast dodany połysk przyniesie z kolei wrażenie absolutnego luksusu.

Najwięksi giganci właśnie tworzą kolekcje z udziałem Marsali, więc odcienie bordo wkrótce spotkacie wszędzie. Co myślisz o tym kolorze? A może już masz coś w zaprezentowanym odcieniu? Według mnie, idealnie będzie się wtulić w jego ciepło podczas humorzastej aury jesiennej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Magda

Odkryj ze mną sekretne sztuczki, unikalne perfumy, kosmetyki i wszystkie duże oraz małe przyjemności, które sprawią, że Twój dzień będzie piękniejszy.

Aktualizováno:

Odpowiedz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwsza.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This