Categories Menu

Opublikowano 16.6.2017 w Make up - porady, Makijaż | 1 komentarz

Konturowanie twarzy za pomocą bronzera i różu do policzków

Konturowanie twarzy za pomocą bronzera i różu do policzków

Chcesz optycznie skrócić podłużną twarz, wyszczuplić policzki, zwężyć szeroki nos, powiększyć usta?

Możesz to zrobić za pomocą kilku kosmetyków! Odpowiednie konturowanie twarzy pomoże Ci ukryć mankamenty i uzyskać pożądany kształt. Potrzebujesz jedynie rozświelacza*, różu lub bronzera, nakładanego po aplikacji podkładu i pudru. Najlepiej robić to za pomocą dużego, ściętego ukośnie pędzla.

* jasny podkład, korektor, toner, highlighter

Poniżej krótkie kompendium modelowania dla poszczególnych kształtów twarzy.

Twarz okrągła

Bronzer nakładany od połowy ucha w kierunku ust. „Wciągamy” policzki i malujemy je w miejscu zapadnięcia. Rozświetlacz nakładamy na czoło, nos i brodę. Różem lekko muskamy kości policzkowe w linii pionowej.

Twarz podłużna

Dla wyszczuplenia i skrócenia kształtu nakładamy niewielką ilość bronzera na brodę i skronie. Różem malujemy linię kości policzkowych (w kształt „łódki”), zaś rozświetlacz kładziemy tuż pod oczami i nad łukami brwiowymi.

Konturowanie twarzy

Nakładanie różu a kształt twarzy. Źródło: Pinterest

Twarz kwadratowa

Aby ją wysmuklić, nakładamy niewielką ilość bronzera na boki policzków (wystające kości żuchwy) i skronie. Rozświetlacz nanosimy na nos, policzki, środek czoła i brodę, zaś różem malujemy skośnie powierzchnię od skroni do skrzydełek nosa.

Twarz trójkątna

Bronzer kładziemy na szczyt czoła i skronie, tworząc kształt półkola. Przyciemniany także spiczastą część brody. Róż nakładamy poziomo tuż powyżej kości policzkowych, zaś rozświetlacz – na wgłębienie tuż pod nimi. Rozjaśniamy również czoło, nos i środek brody pod ustami.

Twarz owalna

Nie potrzebuje modelowania bronzerem, choć jeśli chcemy ją lekko wyszczuplić, możemy go użyć w podobny sposób, jak przy twarzy okrągłej. Róż nakładamy na środek policzków. Możemy dodatkowo rozświetlić obszar pod oczami, szczyt nosa, centralną część czoła i brody. W powiększeniu górnej wargi pomoże rozświetlenie miejsca między nosem a ustami.

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy – przed, w trakcie i po

W przypadku innych kształtów twarzy warto przestrzegać kilku podstawowych zasad konturowania, pozwalających zyskać wrażenie owalu.

  • To, co „wystaje” poza idealny kształt, należy przyciemnić bronzerem.

  • Na obszary, które chcemy podkreślić, nakładamy rozświetlacz.

  • Twarz optycznie skróci bronzer lub róż, nałożony pionowo na kości policzkowe.

  • W skróceniu nosa pomoże odrobina roztartego bronzera na czubku, zaś w jego zwężeniu – bronzer naniesiony pionowo po bokach.

Wiecie już, jak dobrze wykonturować kształt swojej twarzy? Sprawdźcie ofertę naszych bronzerów i różów do policzków! Oba produkty są nieodzownym elementem letniego makijażu 🙂

[Głosów:2    Średnia:1/5]

Aneta

Miłośniczka dobrej muzyki, podróży i stylu retro. Nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy, książki i ulubionych perfum. Na blogu postara się przybliżyć Wam fascynujący świat zapachów oraz tajniki pielęgnacji.

Aktualizováno:

1 Komentarz

  1. Mnie konturowanie wydawało się jeszcze jakiś czas temu trudne i ryzykowne, bo bałam się, że przesadzę, położę kosmetyk w złych miejscach albo źle dobiorę kolory i po prostu będę wyglądać śmiesznie. Ale niedawno znalazłam w drogerii paletkę specjalną do konturowania infallible sculpt od loreala i okazało się, że jak są dobre kosmetyki, to naprawdę wygląda to świetnie i naturalnie. Paletka ma super kolory i idealnie się stapia ze skórą. Jestem z niej naprawdę zadowolona

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This