Categories Menu

Opublikowano 20.3.2019 w Historia perfum, Makijaż | Brak komentarzy

Kobiety, które zmieniły świat kosmetyki

Kobiety, które zmieniły świat kosmetyki

Silne i odnoszące sukcesy kobiety możemy znaleźć na każdym kontynencie. Ich piękno, wdzięk i wnikliwość, z którymi pełnią swoje ważne role, nigdy nie przestaną fascynować. W XXI wieku to już normalne, że kobiety zajmują wysokie stanowiska i nikt nie jest zaskoczony kobietą politykiem, czy kobietą, która jest uznanym lekarzem. Nie zawsze tak jednak było. Swoje miejsce na świecie kobiety musiały sobie wywalczyć. Przedstawimy teraz 4 kobiety, które miały ogromny wpływ na świat mody i kosmetyki. 

 

COCO CHANEL

Ikona, a do dzisiaj chyba jedna z najpopularniejszych kobiet na świecie. Oczywiście mowa o Coco Chanel (mniej znane jest jej prawdziwe nazwisko Gabrielle Chanel). Francuska projektantka mody jest słusznie uważana za kluczową postać w kształtowaniu garderoby nowoczesnej kobiety.

Coco Chanel, 1970 (źródło: wikimediacommons)

 

Coco Chanel jest kojarzona z najwspanialszymi i najbardziej znanymi perfumami świata Chanel No.5. Jednak Coco Chanel zburzyła także bariery między modą męską a damską, a każda kobieta ma niepisany obowiązek posiadania małej czarnej ala Coco w swojej szafie. Została także jako jedyny przedstawiciel branży modowej, uznana według znanego magazynu TIME, za jedną ze 100 najpotężniejszych ludzi świata w XX wieku.

 

ELIZABETH ARDEN

Chociaż dziś większość z nas zna legendarny zapach Elizabeth Arden. Nie powinniśmy jednak zapominać, że to właśnie Elizabeth Arden jako pierwsza uczyła amerykańskie kobiety, jak się malować.

Elizabeth Arden (źródło: wikimwdiacommons)

 

Wcześniej makijaż był oznaką prostytucji i niemoralności. Elizabeth Arden odegrała istotną rolę w rozszerzeniu makijażu na wyższe i średnie klasy świata zachodniego. Dzięki niej możemy także cieszyć się z wygody korzystania z podróżnych opakowań kosmetycznych produktów. Nie zapominajmy także, że jako pierwsza otworzyła sławny salon kosmetyczny na 5. Avenue w Nowym Yorku.

 

ESTÉE LAUDER

Każda kobieta może wyglądać pięknie – Estée Lauder (właściwie Josephine Esther Mentzer). Od samego początku budowania swojej marki kosmetycznej stworzyła pewną zasadę. Ważne w niej było to, że kobieta ma nie tylko uczyć się tego jak być piękną. Musi ona także wiedzieć, jak to nabyte piękno utrzymać.

Estée Lauder (źródło: wikimediacommons)

Estée Lauder założyła jedną z najbardziej znanych i prestiżowych marek kosmetycznych na świecie. Stała się również jedyną kobietą na świecie, którą magazyn TIME sklasyfikował w pierwszej 20 najbardziej wpływowych geniuszy biznesu XX wieku.

 

HELENA RUBINSTEIN

Gdyby kobieta mogła zabrać ze sobą na bezludną wyspę tylko jeden produkt kosmetyczny, w większości przypadków wybór byłby tylko jeden – tusz do rzęs.

Helena Rubinstein (źródło: wikimediacommons)

Helena Rubinstein zrewolucjonizowała kosmetyczny świat. Jako pierwsza wymyśliła wodoodporny tusz do rzęs, a także tusz do rzęs w kształcie tuby, w której się namacza szczoteczkę. To własnie dzięki Helenie Rubinsteinowej tusze do rzęs są tak wielkim przyjacielem każdej kobiety.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Angelika

Aktualizováno:

Odpowiedz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwsza.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This