Categories Menu

Opublikowano 27.1.2017 w Make up - porady, Makijaż | Brak komentarzy

Jak wykonać żelowy manicure w domu?

Jak wykonać żelowy manicure w domu?

Żelowy manicure to rodzaj sztucznych paznokci, których przytwierdzenie daje naturalny efekt. Wykonuje się go za pomocą specjalnego lakieru, złożonego z dwóch substancji, które po wyschnięciu tworzą twardą powierzchnię, przypominającą naturalne paznokcie. W odróżnieniu od akrylu, żelowe paznokcie posiadają bardziej elastyczną i wytrzymałą strukturę. Co istotne, nie naruszają płytki tak bardzo, jak inne stylizacje. Możemy też dopasować ich długość i kształt do własnych upodobań.

Sprawdź, jak wykonać żelowy manicure samodzielnie w domu!

Czego potrzebujesz?

  • baza pod żel (primer)
  • żel (budujący i kolorowy)
  • odłuszczacz do paznokci
  • płyn do dezynfekcji
  • szklany pilniczek
  • drewniane patyczki
  • zmiękczacz do skórek
  • szablony do paznokci (opcjonalnie)
  • lampa UV lub LED do manicure.

Można też skorzystać z gotowych zestawów żeli/lakierów, dostępnych m.in. w ofercie Sally Hansen.

Formy do paznokci pomogą Ci uzyskać równy kształt.

Formy do paznokci pomogą Ci uzyskać równy kształt.

Jak zrobić manicure?

Na początku oczyść płytkę paznokcia, odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka i nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Możesz przemyć je odtłuszczaczem. Następnie nałóż cienką warstwę bazy pod żel i poczekaj, aż wyschnie lub utwardź ją pod lampą UV. Po tym etapie możesz przystąpić do właściwego manicure: przy pomocy szablonów do paznokci (jeśli z nich korzystasz) nakładaj żel warstwami (zwykle 3-4 warstwy w zależności od oczekiwanego efektu) i po każdym nałożeniu susz go pod lampą UV przez kilka minut.

Po zakończonym procesie odklej formy do paznokci i delikatnie spiłuj żel na całej długości – tak, aby nadać mu pożądany kształt i gładkość. Następnie jeszcze raz użyj odłuszczacza. Ostatnim etapem jest pomalowanie paznokci żelem kolorowym: nałóż go dwu- lub trzykrotnie, malując cienkie warstwy. Każdą z nich utwardź za pomocą lampy. Na koniec możesz wzmocnić manicure, po raz drugi nakładając i utrwalając cienką warstwę lakieru bazowego. Gotowe! 🙂

Do utrwalania kolejnych warstw żelu niezbędna będzie lampa UV.

Do utrwalania kolejnych warstw żelu niezbędna będzie lampa UV.

Przydatne wskazówki

– staraj się wykonywać każdy etap dokładnie i z precyzją, aby uzyskać estetyczny efekt

– podczas aplikacji żelu uważaj, żeby nie nałożyć go na skórki

– przy nakładaniu żelu budującego stosuj pionowe ruchy i cienki pędzelek – unikniesz w ten sposób powstawania pęcherzyków powietrza

– aby usunąć nieudany lub stary manicure, udaj się na wizytę u kosmetyczki, aby ochronić płytkę paznokcia przed zniszczeniem podczas zrywania żelowej masy.

Jak wykonać żelowy manicure w domu

Żelowy manicure daje wiele możliwości stylizacji: możesz pomalować paznokcie na jasny, neutralny kolor, wybrać żywe odcienie lub wzorki!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Aneta

Miłośniczka dobrej muzyki, podróży i stylu retro. Nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy, książki i ulubionych perfum. Na blogu postara się przybliżyć Wam fascynujący świat zapachów oraz tajniki pielęgnacji.

Aktualizováno:

Odpowiedz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwsza.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This