Categories Menu

Opublikowano 29.3.2018 w Historia perfum, Perfumy, Porady | Brak komentarzy

ELIZABETH ARDEN: PIĘKNO JEST KOBIECĄ NATURĄ

ELIZABETH ARDEN: PIĘKNO JEST KOBIECĄ NATURĄ

Chociaż dziś większość z nas zna raczej legendarne zapachy marki Elizabeth Arden, nie zapominajmy, że to ona jako pierwsza nauczyła amerykańskie kobiety malować się. Jaka jest historia życia tej kobiety sukcesu?

KOBIETA, KTÓRA ZMIENIAŁA OBRAZ KOSMETYKÓW

Legendarna innowatorka i niestrudzona businesswoman Florence Nightingale Graham, znana raczej  pod swym profesjonalnym imieniem jako Elizabeth Arden, założyła ponad sto lat temu odnoszącą sukcesy firmę kosmetyczną. Był rok 1910, kiedy to Elizabeth Arden otworzyła swój pierwszy salon Red Door na 5. Avenue.

Wcześniej makijaż był oznaką prostytucji i niemoralności – Elizabeth Arden odegrała kluczową rolę w ekspansji makijażu do wyższych i środkowych warstw społecznych zachodniego świata. Dzięki niej również możemy cieszyć się podróżnymi wersjami produktów kosmetycznych.

Elizabeth Arden

PIĘKNO JEST KOBIECĄ NATURĄ

Połączenie nowoczesnej nauki z naturalnym działaniem przyrody pozwoliło na stworzenie najwyższej jakości produktów do pielęgnacji skóry, które nie maskują problemów, ale skutecznie je rozwiązują. „Dla skóry kondycja oraz prawidłowe odżywianie jest jedyną drogą do piękna” – twierdziła Elizabeth Arden.

Zestaw kosmetyków Elizabeth Arden

Elizabeth Arden w swej bezkompromisowej wizji stworzyła nowe i absolutnie najlepsze produkty, w nowoczesnych opakowaniach i dające efekty, których kobiety nie tylko potrzebowały, ale także pragnęły; bez względu na to, czy był to kultowy klasyk Eight Hour Cream, jej pierwszy i legendarny zapach Blue Grass z 1934 roku, czy też odważna czerwona szminka.

W latach 30. Arden pojawiła się w większości dużych miast na całym świecie, gdzie otwierała swe kultowe salony Red Door. Swoje sukcesy potwierdziła stwierdzeniem, że „tylko trzy amerykańskie marki są znane w każdym zakątku świata: Singer Sewing Machines, Coca-Cola i Elizabeth Arden”.

Sama Elizabeth Arden została na czele firmy aż do swojej śmierci w 1966 roku. W swym portfolio perfum marka Elizabeth Arden ma ponad 60 zapachów – wspomnijmy chociaż te najbardziej znane serie, takie jak 5th Avenue, Green Tea, Red Door, Sunflowers i inne.

Poprzez swoje umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, doświadczenie i innowacyjność, Elizabeth Arden udało się stworzyć zupełnie nową branżę. Jakość i doskonałość stworzonych produktów pozostaje duchem firmy do dnia dzisiejszego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Aneta Woźniak

Aktualizováno:

Odpowiedz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwsza.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Web by SEMTIX.cz