admin | 9 lipca, 2020 |
Mimo, że zazwyczaj staramy się zrobić wszystko poprawnie – regularnie smarujemy skórę kremem do opalania z filtrem przeciwsłonecznym SPF i chowamy się w południe w cieniu parasola, to jednak mimo wszystko po powrocie z plaży skóra zaczyna robić się jasno czerwona. Zaczynamy się wtedy martwić o nadchodzącą noc. Spalona skóra po opalaniu to bardzo nieprzyjemne uczucie, o czym wszyscy wiedzą. Jak złagodzić poparzenia słoneczne w najszybszy możliwy sposób i naprawić uszkodzenia spowodowane przez promienie słoneczne?
Zaczerwieniona skóra pali, swędzi i sprawia, że mamy ochotę spędzić kilka następnych godzin w przyjemnej chłodzącej kąpieli. Ale rozwiązanie jest znacznie łatwiejsze. Zawsze miej pod ręką wysokiej jakości kosmetyk po opalaniu, który odświeży, ochłodzi i ukoi skórę w ciągu kilku sekund. Kremy i balsamy po opalaniu zwykle zawierają również składniki nawilżające i odżywcze, aby zregenerować spaloną skórę. W składzie szukaj aloesu, D-panthenolu, masła shea, oleju kokosowego i witamin wszelkiego rodzaju.
Jedną z niepopularnych, ale często występujących konsekwencji opalania jest złuszczanie się poparzonej skóry. Czasami można temu zapobiec przez wczesną pielęgnację skóry po opalaniu. Pomóc mogą również domowe produkty mleczne, takie jak twarożek, biały jogurt lub kefir. Zawarty w nich kwas mlekowy może łagodzić oparzenia skóry i przyspieszyć ogólną regenerację. Jeśli mimo wszystko nadal pojawia się nieestetyczna złuszczająca się skóra, nie pogarszaj jej stanu poprzez dalsze intensywne opalanie i raczej zakryj swoje ciało wychodząc na słońce. Alternatywnie nasmaruj się dokładnie kremem do opalania z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50.Pamiętaj, że każde oparzenie skóry zwiększa ryzyko poważniejszych chorób, w tym raka skóry. Dlatego zawsze przy opalaniu używaj kosmetyków do opalania z filtrem przeciwsłonecznym z minimum SPF 30 i stosuj je wielokrotnie – co najmniej co dwie godziny w ciągu dnia. Pozwoli Ci to zaoszczędzić wielu kłopotów z czerwoną i swędzącą skórą. Dokładnie o ochronie przeciwsłonecznej pisaliśmy tu: Co musisz wiedzieć o ochronie przed słońcem?