admin | 11 września, 2017 |
Aby odbudować ich kondycję i ochronić przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, co najmniej raz w tygodniu zafunduj im odżywczą kurację przy pomocy profesjonalnych kosmetyków i domowych zabiegów, które z łatwością przygotujesz sama!
Użyj szamponu z dodatkiem nawilżających substancji (aminokwasów, protein zbożowych, oleju jojoba lub pantenolu), masując głowę przez ok. 2 minuty, aby pobudzić krążenie. Po płukaniu polej włosy dwoma litrami przegotowanej wody z dodatkiem 2 łyżek soku z cytryny lub octu winnego. Taki zabieg pomoże wygładzić pasma i domknąć łuski włosów. Nałóż odżywkę lub maskę na wilgotne kosmyki, a następnie owiń głowę folię i ręcznikiem. Aby przyspieszyć działanie odżywczych substancji, możesz ogrzewać taki kompres przez 10-15 minut ciepłym powietrzem z suszarki. Staraj się unikać bezpośredniego suszenia włosów lub rób to za pomocą chłodnego powietrza.
Domowa maseczka na suche włosy: łyżkę olejku rycynowego wymieszaj z łyżeczką soku z cytryny oraz dwoma kapsułkami witaminy A+E. Ciepły kompres wmasuj we włosy i pozostaw na pół godziny. Dobrym sposobem na przesuszone kosmyki jest również oliwa z oliwek: przygotuj 1/3 szklanki i wmasuj we włosy na godzinę przed myciem.
Myj je szamponem, przeznaczonym do wypadających włosów. Po każdym myciu stosuj odżywkę z aminokwasami i keratyną, masując skórę głowy przez ok. 2 minuty. Kurację kosmetyczną połącz z farmakologiczną, wybierając tabletki poprawiające gęstość włosów. Powinny one zawierać cynk, witaminy B, aminokwasy i wyciągi z ziół. Raz w tygodniu przygotuj maseczkę z nafty oczyszczonej, wymieszanej z łyżeczką olejku rycynowego, żółtkiem oraz kilkoma kroplami soku z cytryny. Po nałożeniu jej na włosy owiń głowę folią i ręcznikiem i pozostaw tak przez minimum pół godziny. Możesz podgrzać kompres suszarką. Następnie dokładnie umyj włosy.
Skutecznym sposobem na wypadanie włosów jest domowy tonik do wcierania w skórę głowy. Możesz przygotować go z dwóch torebek pokrzywy, rozmarynu i korzenia łopianu, zalanych szklanką alkoholu. Stan włosów poprawi także sok warzywny z czarnej rzepy lub korzenia chrzanu. Po obraniu należy zetrzeć je na tarce i odcisnąć sok, a następnie wmasować go w skórę głowy i pozostawić na pół godziny.
Wybierz szampon przystosowany do tego typu włosów. Myj je w chłodnej wodzie, nie masując skóry głowy, ale delikatnie zataczając palcami niewielkie kółka. Stosuj odżywkę zawierającą składniki ograniczające wydzielanie sebum: drożdże, glinkę lub wyciągi ziołowe. Nie nakładaj jej na skórę głowy, ale na same pasma. Raz w tygodniu umyj włosy szamponem głęboko oczyszczającym z dodatkiem mocznika i kwasu salicylowego, który pomoże złuszczyć naskórek i oczyścić skórę głowy.
Na tłuste włosy pomoże płukanka z ziół pokrzywy, rumianku i kory dębu (po 2 torebki), zalanych litrem wrzątku. Poczekaj, aż napar ostygnie, a następnie zanurz w nim w włosy. Możesz wypróbować również maseczkę z kostki drożdży i szklanki mleka, nałożoną na pół godziny przed myciem.