admin | 14 sierpnia, 2017 |
Najważniejszą rolę odgrywają tu pędzle do makijażu: wykonane ze sztucznego lub naturalnego włosia, pozwalają na wygodną aplikację i równomierne rozprowadzenie pudru, różu czy cieni. Jakie modele wybrać, żeby służyły nam przed dłuższy czas, pomagając w uzyskaniu idealnego makijażu? Sprawdźcie!
Zdecydowanie doradzamy naturalne, miękkie włosie, które ułatwi rozprowadzenie kosmetyku na powierzchni skóry, pozwoli uniknąć podrażnień, nieestetycznych plam i smug. Jak sprawdzić, czy pędzel jest dobrej jakości? Przesuńmy nim po dłoni: jeśli włosie ładnie się złoży i nie “rozczapierzy”, nie powinno być problemów.
Pamiętajmy, że elastyczne pędzle umożliwią precyzyjne nałożenie pudru czy cieni w trudno dostępnych miejscach, takich jak kąciki oczu. Modelowy kształt włosia zapewni prawidłowe wykonanie poszczególnych etapów makijażu.
Powinien być miękki i gładki w dotyku. Średnia wielkość umożliwi dotarcie do wszystkich części twarzy. W przypadku pudrów sypkich najlepiej sprawdzi się naturalne włosie, które pozwoli uniknąć smug. Jeśli używamy korektora, możemy dodatkowo kupić mniejszy, płaski pędzelek.
Skośne ścięcie włosia ułatwi nakładanie kosmetyków, zaś zaokrąglony kształt pozwoli nanieść róż wzdłuż kości policzkowych. Możemy zaopatrzyć się w 2 średnie, grube pędzle o różnych końcówkach lub wybrać jeden w zależności od miejsca nanoszenia bronzera i różu.
Powinien być płaski i miękki, żeby umożliwić zarówno równomierne rozłożenie cieni, jak ich roztarcie. Warto zaopatrzyć się w 2-3 rodzaje aplikatorów: gąbeczkę, cieńszy i grubszy pędzelek. Najwygodniejsze będą modele na długiej rączce.
Do rozczesywania brwi i rzęs sklejonych tuszem służy specjalny grzebyk. W aplikacji eyelinera najlepiej sprawdzi się włosie twarde i cienkie, zaś w przyciemnianiu brwi – sztywne i skośnie przycięte.
Pozwala na precyzyjny makijaż ust. Powinien być mały, cienki i sztywny.
Wybór odpowiednich modeli to nie wszystko: jeśli chcemy, żeby pędzle służyły nam przez dłuższy czas, należy odpowiednio je pielęgnować. Po każdym użyciu powinniśmy oczyszczać je z resztek kosmetyku, zaś dwa razy w miesiącu – umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu (możemy też użyć w tym celu specjalnego płynu dezynfekującego).
Mokre pędzle wycieramy papierowym ręcznikiem, zgodnie z kierunkiem ułożenia włosia. Nie przetrzymujemy ich w wodzie i nie suszymy suszarką do włosów! Pędzle powinniśmy przechowywać w kosmetyczce lub specjalnym etui, żeby zapobiec zniszczeniom, zbieraniu się kurzu, bakterii itp.