admin | 19 lutego, 2016 |
Niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, ciasne ubrania, nadwaga, odwodnienie organizmu, antykoncepcja, alkohol, kawa, papierosy – wszystkie te czynniki mogą przyczyniać się do powstawania “pomarańczowej skórki” na udach i pośladkach. Zmaga się z nią 9 na 10 kobiet. Jak zwalczyć cellulit i zapobiegać jego powstawaniu? Przedstawiamy kilka sprawdzonych metod.
1. Dieta
Jak w przypadku każdej innej dolegliwości, jest podstawą utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Przy zmianach cellulitowych ważne jest zapewnienie prawidłowej przemiany materii – sprzyjają jej produkty bogate w błonnik, witaminy i mikroelementy. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się warzywa i owoce, ciemne pieczywo, kasze, chude ryby i kiełki. Warto jeść również białe sery oraz tłuszcze roślinne. Należy ograniczyć ilość soli, cukru, tłuszczy zwierzęcych, kawy i alkoholu. Bardzo ważne jest picie odpowiedniej ilości wody, która zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie oraz pomaga wypłukać toksyczne produkty przemiany materii. Minimalna ilość to 1,5 litra dziennie. Możemy pić również zieloną lub czerwoną herbatę (bez cukru) oraz napary ze skrzypu, brzozy lub kopru. Dobre efekty daje podobno mieszanka soku z cytryny, wymieszana z 3/4 szklanki wody i szczyptą pieprzu cayenne. Powinno się ją pić 3 razy dziennie.
2. Masaż
Wykonywany codziennie po kąpieli lub naprzemiennym, ciepło-zimnym prysznicu, pomoże ujędrnić skórę, pobudzi krążenie i zapobiegnie gromadzeniu tłuszczu w udach oraz pośladkach. Przez 15-20 minut masujemy miejsca objęte cellulitem przy użyciu szorstkiej gąbki, rękawicy lub szczotki. Możemy pokryć skórę specjalną ujędrniającą oliwką, aromatycznym olejkiem lub masować ją “na sucho”. Zaczynamy od dolnych partii ciała, wykonując okrężne ruchy i stopniowo przechodząc w górę. W walce z pomarańczową skórką pomoże też delikatne ugniatanie czy szczypanie zmienionych miejsc. Po takim zabiegu warto wklepać w ciało balsam ujędrniający lub serum antycellulitowe.
3. Aktywność fizyczna
Codzienna porcja ruchu to najlepszy sposób na gładką, jędrną skórę i zdrowy organizm. Niemal każdy rodzaj sportu będzie działał zbawiennie, choć najlepsze efekty zapewnią specjalne ćwiczenia na uda i pośladki. Dobrym rozwiązaniem będzie też aerobik, stepper, jazda na rowerze, bieganie, a nawet chodzenie po schodach!
4. Odpowiednie kosmetyki
Żel wyszczuplający, odżywczy balsam czy serum antycellulitowe przyspieszą efekty, osiągnięte w toku wyżej wymienionych kroków. Musimy jednak pamiętać, że są to jedynie środki pomocnicze: nawet najbardziej profesjonalny produkt niewiele pomoże bez zmiany nawyków i trybu życia. Jeśli połączymy go z dietą, masażem i wybraną formą aktywności, może przynieść zaskakujące rezultaty. Jak wybrać dobre kosmetyki na cellulit? Powinny zawierać składniki, które bezpośrednio wpływają na elastyczność skóry, pobudzają krążenie, redukują tkankę tłuszczową, usuwają toksyny, odżywiają i nawilżają. Do takich substancji należą: retinol, karnityna, algi, miłorząb japoński, kofeina, ananas i ekstrakt z żeń-szenia. W zwalczaniu cellulitu pomoże również domowy peeling z soli morskiej, cukru lub zmielonych ziaren kawy.
Polecamy kosmetyki antycellulitowe w sklepie E-Glamour.pl! Sprawdź tutaj
5. Zabiegi antycellulitowe
Jeśli domowe sposoby nie dają oczekiwanego efektu, warto zastanowić się nad jednym z profesjonalnych zabiegów, wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Do najpopularniejszych należą: endermologia, masaż bańkami chińskimi, masaż limfatyczny, elektrostymulacja mięśni za pomocą prądów zmiennych oraz zabieg przy użyciu uderzeniowej fali akustycznej. W zależności od rodzaju i czasu trwania ceny wahają się w granicach 60-250 zł.
Znacie inne sposoby na cellulit? Które są Waszym zdaniem najskuteczniejsze?